Ultradźwięki/mezoterapia bezigłowa

Efekty działania ultradźwięków na skórę:

- wytwarzają ciepło, które poprawia krążenie krwi i limfy, relaksuje mięśnie, przyspiesza metabolizm komórek;
- pomagają w penetracji i absorbcji leków i kosmetyków przez skórę;
- przyspieszają regenerację komórek;
- redukują opuchlizny i obrzęki, zmniejszają napięcia mięśni;
- pomagają wygładzić zmarszczki;
- złuszczają naskórek;
- mają gojący i regenerujący wpływ na rany, hamują stany zapalne;
- zwiększają nawilżenie skóry;
- wspomagają terapię trądziku, zmniejszają pory;
- nadają skórze zdrowy blask i świeży wygląd;
- zwiększają przepuszczalność błon komórkowych i przyspieszają wchłanianie tkankowe;
- rozszerzają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie krwi i limfy;
- pobudzają przemianę materii komórek i usprawniają oddychanie tkankowe.

Przeciwwskazania do stosownia utradźwięków:

- nowotwory;
- gruźlica;
- implanty, rozrusznik serca;
- stany gorączkowe;
- ciąża;
- choroba wieńcowa;
- stany zapalne, ropne skóry;
- niezakończony wzrost kości;
- ciężki stan ogólny organizmu.

Zastosowanie ultradźwięków: do zabiegów twarzy, ciała, w celu ożywienia komórek skóry, usuwania cellullitu i nadmiernego owłosienia.

Aparat do ultradźwięków, posiada specjalnie skonstruowaną szpatułę, głowicę która zostaje wprowadzona w drgania o częstotliwości ultradźwiękowej. Za jej pomocą aktywne preparaty są wtłaczane w pory skóry, co podnosi ich skuteczność. Wibracje w połączeniu z preparatami leczniczymi, powodują przejściowe rozszerzenie porów i ich zmiękczenie, umożliwiając dokładne usunięcie zanieczyszczeń, pozostałości kosmetyków oraz obumarłych komórek naskórka. Efektem końcowym wibracji jest silne nawilżenie naskórka, przyśpieszona cyrkulacja krwi, wzmocnienie tkanki skórnej i zwiększony metabolizm komórek.

Impulsy ultradźwiękowe, wędrując w dół metalowej szpatułki, wprawiają w ruch jej końcówkę i powodują tak szybką wibrację, że każdy kontakt ze skórą wpływa na pozostałe cząsteczki. W ten sposób usunięte zostają zaskórniki, martwe komórki, zanieczyszczenia, przebarwienia i plamy posłoneczne.

Zmiana pozycji szpatułki umożliwia intensywny mikromasaż skóry, który wspomaga głęboką penetrację kosmetyków, bez naruszania równowagi jonowej.

Mikromasaż polecany jest tylko dla skór dojrzałych ze względu na silne właściwości liftingujące.

Obecnie ultradźwięki stosuje się na szeroką skalę w kosmetyce jako peeling ultradźwiękowy, znany także pod nazwą peelingu kawitacyjnego. Służy on do głębokiego oczyszczania skóry, który jest zupełnie bezinwazyjny i może być stosowany nawet na najbardziej wrażliwej skórze. Działa na skórę poprzez naturalne wibracje, regeneruje skórę, oczyszcza pory i wygładza skórę, wzmacnia i uszczelnia naczynia włosowate, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę.

Ultradźwięki możemy wykorzystać w zabiegach dla poszczególnych problemów skórnych: zmarszczki, trądzik, trądzik różowaty, teleangiektazje, blizny.

Terapia ultradźwiękami jast nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna, zwiększa skuteczność i podnosi jakość zabiegów oraz potęguje działanie substancji aktywnych. Pozwala na relaksujący i korzystny sposób wtłaczania w głąb skóry substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

Ciepło wytworzone przez ultradźwięki podczas zabiegu głęboko penetruje tkanki, odpręża skórę i mięśnie, a głęboki mikromasaż poprawia przepływ krwi i limfy, metabolizm i regenerację komórek. Tym samym ultradźwięki ułatwiają penetrację wprowadzanym substancjom leczniczym, działającym uszczelniająco na naczynia krwionośne lub przyspieszającym leczenie zmian trądzikowych, a także preparatom kondycjonującym skórę suchą, łuszczącą się, niedotlenioną, wiotką, poszarzałą, zmęczoną oraz dojrzałą. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry, stymulacja mięśni, rozjaśnienie przebarwień oraz dokładne odżywienie.

Zastosowanie ultradźwięków do usuwania cellulitu - drgania małej mocy i częstotliwości 1 Mhz (milion drgań na sekundę) emitowane są przez płaską od spodu głowicę, którą wodzi się po skórze zwilżonej specjalnym żelem lub olejem parafinowym, umożliwiającym niezakłócone przenikanie ultradźwięków w głąb tkanki. Kontakt głowicy ze skórą umożliwia wprowadzenie aktywnych substancji w głąb tkanek tłuszczowych oraz skóry. Dzięki drganiom, w skórze, tkance podskórnej i mięśniach, cząsteczki masy tkankowej wibrują i rozgrzewają (efekt termiczny zabiegu). Rozszerzają się naczynka krwionośne, wzrasta zaopatrzenie komórek w krew, a wraz z nią w tlen i składniki odżywcze.

Zwiększa się też przepuszczalność błon komórkowych - wykorzystuje się to do wprowadzania w głąb skóry różnych substancji czynnych.

Mikromasaż ultradźwiękowy wprawia w ruch cząsteczki tłuszczu i zalegające w komórkach pozostałości przemiany materii (efekt mechaniczny). Cząsteczki tłuszczu i toksyn przesuwane są do kanałów limfatycznych, dlatego często zaleca się stosowanie drenażu limfatycznego.

Oczyszczenie skóry z toksyn powoduje podwyższenie produkcji kolagenu. Skóra staje się gładsza, lepiej napięta. W terapii cellulitu trzeba wykonać co najmniej dziesięć, piętnaście zabiegów .

W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej stosuje się energię ultradźwiękową (fonoforeza) o innym zakresie częstotliwosci niż przy cellulicie. Przy doborze odpowiedniej częstotliwości można oddziaływać na naprężenie skóry i tkanek głębiej położonych. Również stosujemy preparat ułatwiający kontakt głowicy ze skórą.

Czas trwania zabiegu - ok. 60 min. (od 100zł).