Metoda żelowa

Jedną z wielu metod przedłużania płytki paznokcia jest metoda żelowa. Dużym powodzeniem cieszy się nie tylko w Polsce, ale i w takich krajach jak Niemcy, Francja, Irlandia, Rosja, Czechy, Szwecja, a także Stany Zjednoczone, czy Chiny.

Poniżej można obejrzeć jedną z dość niesamowitych możliwości żelu. Film pokazuje zmianę koloru paznokci w zależności od temteratury. W tym przypadku żel pod wpływem zimnej wody staje się ciemny, a pod wpływem cieplej - kremowy. Dodatkowo w żelu na filmie znajduje się złoty brokat.Zaletą metody żelowej jest delikatny i naturalny wygląd przedłużanych paznokci, tak więc metoda ta jest szczególnie polecana osobom o delikatnym i eleganckim wizerunku, oraz prowadzących spokojny tryb życia (zwłaszcza zawodowego), gdyż paznokcie żelowe są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż na przykład paznokcie akrylowe.

Metoda żelowa daje nam bardzo duże możliwości trwałego zdobnictwa, zwłaszcza jeśli chodzi o szalenie efektowne przeciągnięcia żelami kolorowymi stanowiące alternatywę dla wzorków i kompozycji.

Żel jest substancją o konsystencji galaretki, którą nakłada się na przygotowany uprzednio tips. Żel twardnieje pod specjalną lampą pod wpływem światła UV. Po 30 sekundach lub 2-3 minutach (zależnie od rodzaju żelu) żel twardnieje i nadaje się już do obróbki - nadania odpowiedniego kształtu.

 

Żel wygląda bardziej naturalnie, ale i jest delikatniejszy, elastyczny i na pewno subtelniej wygląda. Jest też bardziej przezroczysty od akrylu, choć na pewno nie jest tak odporny "na wstrząsy" jak akryl.

Masa żelowa może być też stosowana do wzmocnienia naturalnych paznokci bez przedłużania ich. W takiej sytuacji manicurzystka pokrywa żelem płytkę paznokcia, nie używa natomiast tipsów ani szablonu. Pozwala to na wzmocnienie paznokci o ładnym kształcie, ale łamliwych i kruchych. Warstwa żelu zapewnia im też zdrowy i ładny połysk. Metodę tę często stosuje się do podkreślania paznokci u stóp, szczególnie w sezonie letnim, gdy prezentujemy je w odkrytych butach.

Uzupełnianie należy wykonać co 3-4 tygodnie.

Czas trwania ok. 120 minut (70zł).