Metoda fiberglass/jedwab

Fiberglass to mało znana i rzadko stosowana metoda przedłużania paznokci. Jest ona najmniej szkodliwa dla naturalnej płytki paznokcia.

Fiberglass stosuje się do utwardzania naturalnych paznokci, przedłużania paznokci na tipsie, naprawy pękniętych paznokci lub tipsów (paznokci bardzo krótkich, poobgryzanych nie będzie można jedwabiem utwardzić).

Fiberglass zaleca się stosować u osób z alergią na żel lub akryl, przy jednorazowym przedłużaniu paznokci oraz w celu wzmocnienia naturalnej płytki, kiedy mamy kruche i delikatne paznokcie. Paznokcie są niezwykle cienkie i wyglądają naturalnie, jednocześnie są bardzo mocne.

Zdejmowanie fiberglassu jest szybkie i proste. Metoda ta jest mniej skomplikowana niż akryl, czy żel, może być stosowana u osób skłonnych do uczuleń. Nie da się jednak wtapiać żadnych ozdób (można zdobić takie paznokcie lakierami). French permanentny również jest tu niewykonalny, chyba ze zostaną użyte specjalne tipsy frenchowe.

Często panie, które zdejmują paznokcie akrylowe, bądź żelowe decydują się na założenie jedwabiu. Paznokcie są wzmocnione i mogą sobie spokojnie rosnąć.

Wykonanie zabiegu polega na przyklejeniu paseczka jedwabiu na płytkę oraz pokrycia go specjalną resiną. W rezultacie paznokcie są bardzo twarde, zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych. Efektem końcowym są bardzo delikatne, naturalnie wyglądające paznokcie. Struktura jedwabiu nie pozwala jednak na stworzenie linii C. W związku z tym paznokcie mogą wydawać się zbyt płaskie, przez co mniej atrakcyjne. Ponadto przy dość długich paznokciach zwiększa się prawdopodobieństwo złamania, gdyż na linie wzmożonego nacisku jest wywierana większa siła. Przy bliższym przyjrzeniu się paznokciom można dostrzec sploty włókna (powierzchnia nie jest idealnie gładka).

Technika ta dobrze sprawdza się u osób z paznokciami problematycznymi (np. miękkie, łamliwe, rozdwajające się), gdyż w porównaniu z innymi masami modelującymi ma mniej inwazyjne działanie na naturalną płytkę. Paznokcie miękkie i łamliwe staja się twardsze natomiast rozdwajające są zabezpieczone, jakby sklejone.

Jedwab jest tak cienki, że prawie niewidoczny. Dlatego nie wymaga tradycyjnego 2-3 tygodniowego uzupełniania. Można go dokładać co ok. 1-1,5 miesiąca, choć nie jest to konieczne (jeśli klientka chce, aby masa po prostu zrosła z płytki). Można go nosić bardzo długo choć polecany jest również do krótkoterminowego przedłużania na specjalne okazje jak np. ślub, bankiet, urlop. Zaletą produktu jest to, że łatwo jest go zdjąć. Uzupełnienia wykonuje się jedwabiem.

Czas trwania ok. 120 minut (80zł).