Masaż limfatyczny

Znaczna grupa chorób narządów wewnętrznych jest spowodowana zaburzeniami w krążeniu limfy. Celem masażu limfatycznego jest usprawnienie krążenia chłonki w układzie limfatycznym, tzn. od naczyń chłonnych włosowatych do ujść żylnych. Osiągamy to w sposób mechaniczny poprzez przepchnięcie chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych.

Efektami prawidłowo przeprowadzonych drenaży powinny być między innymi: poprawa warunków do produkcji limfocytów, transportu wody i soli mineralnych, zwalczanie bakterii oraz następstw zauważalnych na zewnątrz, czyli likwidacja obrzęków.

Aby do takiego stanu doprowadzić, należy wykonać drenaż limfatyczny zgodnie z określonymi zasadami i z zastosowaniem następujących technik: głaskanie, rozcierania, ugniatania. Stosowane techniki powinny mieć charakter wypychający, czyli każda z nich - poprzez odpowiednio rozłożoną siłę nacisku - winna spowodować przepchnięcie limfy we właściwym kierunku. Siła nacisku na tkanki wzrasta w kierunku wykonywanego chwytu i nie powinna być przyczyną zbytniego wzrostu temperatury tkanek. Należy masować precyzyjnie, miękko i płynnie.

Jakie są zalety tego masażu? Jest nie tylko dobroczynny dla zdrowia, ale i sylwetki. Być może ze względu na to, panie chodzą na niego tak chętnie. Jest również świetny dla osób mających problemy z odpornością i zbyt często zapadają na różnego rodzaju choroby. Polega głównie na tym, iż poprawie krążenie limfy a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem. Służy również likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków.

Drenaż możemy postrzegać jako stymulację, mającą na celu pobudzenie "limfatycznej pompy mięśniowej" i usprawnieniu krążenia.

Dobrane sekwencje ruchów przepychających, niewielka siła bodźca i stonowane tempo, działają tak, aby wytworzyć podciśnienie, uwolnić i przepchnąć limfę i toksyny do dużych, zbiorczych naczyń i węzłów chłonnych. Stąd zostają odtransportowane do naczyń filtrujących i wydalane z organizmu z moczem, dlatego po zabiegu odczuwa się wzmożoną moczopędność.

Czas trwania ok. 60 minut (100zł).