Masaż bańkami

Masaż bańkami polega na przesuwaniu bańki z zassaną skórą klientki po obszarze ciała objętym zabiegiem. Po przyłożeniu bańki do danego punktu skóra zostaje wciągnięta do jej wnętrza, a powstałe wybrzuszenie wynosi około 1-3 centymetrów. Wytworzone podciśnienie wywiera mechaniczny wpływ na skórę, drażniąc zakończenia nerwowe. Na skutek odruchu skórno-trzewnego dochodzi do poprawy działania narządów wewnętrznych związanych ze strefą skóry, na której postawiono bańki.

Oprócz działania odruchowego zostają również uruchomione zjawiska immunologiczne. Wyssane przez podciśnienie z małych naczyń krwionośnych składniki krwi, białe i czerwone ciałka, stają się dla organizmu ciałami obcymi, co mobilizuje go do walki z bólem i stanami zapalnymi. Bańki powodują silne przekrwienie miejsc, na które działają. Mogą prowadzić do pękania drobnych naczynek krwionośnych, pobudza to jednak szybszą regenerację tych obszarów. Dzięki temu dostarczane jest więcej tlenu, substancji odżywczych i stymulowane są mechanizmy naprawcze z jednoczesnym odprowadzeniem toksyn.

Bańki chińskie są specjalną odmianą baniek próżniowych, tworzonych z gumy, bez zaworu. Jest to ich nowoczesna, a zarazem bardziej uniwersalna odmiana. Tworzywo sztuczne pozwala na przystawienie ich w prawie każdym miejscu, bez względu na kształt powierzchni. Dzięki regulacji stopnia zassania bańki, czynność ta nie jest bolesna, ułatwia wykonanie masażu, ponieważ jest dostosowany do indywidualnego progu odczucia bólu.

Masaż bańką chińską trwa ok. 30 minut, powinien być wykonywany w 10-12 seriach, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu.

Przeciwwskazaniem do wykonania masażu są zaburzenia krzepliwości krwi, skłonności do wylewów podskórnych oraz obrzęków. Kobiety w czasie menstruacji powinny zaniechać masażu. Ciąża wyklucza masaż brzucha, a inne części ciała mogą być poddane tylko bardzo delikatnej jego formie. Baniek nie stosuje się w miejscach, gdzie jest niewiele mięśni i tkanki tłuszczowej: łopatki, kręgosłup, łokcie, kolana, itp. Bezwzględnie z masażu muszą zrezygnować osoby z wszelkimi odmianami nowotworów, gruźlicą, chorobami skórnymi, żylakami, wysiękowym zapaleniem stawów oraz z gorączką.

Masaż bańkami przynosi rewelacyjne efekty w kuracji antycellulitowej, a w wyniku przyspieszenia przemiany materii powoduje redukcję tkanki tłuszczowej.

Czas trwania ok. 60 minut (80zł).