Makijaż dzienny

Makijaż dzienny powinien być subtelny, stonowany i przede wszystkim naturalny. Powinnaś czuć się w nim zadbana i atrakcyjna. Dobór kolorów to sprawa indywidualna.

To, na jaki zdecydujesz się kolor, zależy od twojej karnacji, oprawy oczu, koloru włosów, a często także od pory roku. Ciepłą wiosną i latem wybieramy kolory pastelowe i delikatne, zimą malujemy się mocniej i używamy bardziej wyrazistych barw.

Makijaż dzienny powinien być makijażem bardzo naturalnym. Podkreślić ma naturalną urodę. Ponadto powinien być makijażem wygodnym, ponieważ utrzymuje się on na twarzy w ciągu naszego codziennego życia. Nie może być przesadzony i ekstrawagancki. Makijaż dzienny musi być dostosowany do zawodu, który wykonujemy. Dlatego też, należy zwracać szczególną uwagę na dobór odpowiednich kosmetyków i kolorów. Makijaż naturalny-dzienny zawsze będzie odpowiedni dla każdego typu urody, niezależnie od wieku. Ma on podkreślać to, co naturalne: oczy, usta, promieniejącą cerę.

Czas wykonania - ok. 30 min. (40zł).

Makijaż ślubny

Makijaż ślubny to rodzaj makijażu, który łączy w sobie cechy makijażu dziennego i fotograficznego.

Makijaż Panny Młodej ma za zadanie z jednej strony w dyskretny, subtelny sposób podkreślić rysy twarzy, piękno jej urody, a z drugiej zaś ukryć jej niedoskonałości np: przebarwienia, sińce pod oczami, zaczerwienienia. Korekta twarzy powinna również dotyczyć kształtu twarzy, który powinien być zbliżony do owalu.

Modny jest obecnie makijaż delikatny, pastelowy, świetlisty, aczkolwiek musi być on trwały i wodoodporny.

Czas wykonania - ok. 60 min. (80zł).

Makijaż okazjonalny

Okazji do zrobienia ciekawego makijażu w ciągu roku jest bardzo dużo (Halloween, Dzień Kobiet, Studniówka, Mikołajki, Andrzejki, Dzień Dziecka, Walentynki, Dzień Matki), a klientem nie musi być koniecznie kobieta, ale także dzieci i mężczyźni.

Makijaż taki charakteryzuje się odpowiednim doborem technik jego wykonania. Styl i wyrazistość dobierane są w zależności od charakteru imprezy. Makijaż okazjonalny jest wyrafinowaną formą makijażu wieczorowego, wzbogaconą o różnego typu ozdoby: brokat, cyrkonie, pióra, rzęsy, tatuaże.

Czas wykonania - ok. 60 min. (80zł).